News

Post użytkownika Masenflora FCI.


09.07.2014 Śpieszmy się kochać..
Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami... Niestety ta chora i smutna prawda sprawdziła się w naszym przypadku. Tydzień temu straciliśmy Galę, a teraz babeszjoza odebrała nam Gisa i jak na ironię losu została z nami najstarsza z rodu, już tylko Ishtarka. Nie mam siły, wydaje mi się, że to jakiś koszmar i że to nie dzieje się naprawdę. Jeszcze w piątek, przed wyjazdem, byliśmy na nocnym spacerze... Dziś już go nie ma. Krople i obróżki nie dają gwarancji, sprawdzajcie codziennie, kilka razy dziennie psy, szczególnie jeśli mieszkacie w lesie!!! Łódzkie już też nie jest wolne od tej koszmarnej choroby.
[*] przyjedzie czas, że spotkamy się znów, za tęczowym mostem..


23.02.2014 New photos!!

23.02.2014 New photos!!
Finally we've added photos from Saturday's photo shoot, and more!!
You can see the puppies from both profiles, front, total etc;) WE ADD ALL :D
Nice watching in the gallery : here


23.02.2014 We grow!!
Maluchy rosą jak marzenie! Bardzo ładnie przybierają na wadze, uszka już prawie wszystkim stoją, choć jeszcze nie cały czas, a to i tak bardzo szybko, oczka są śliczne, błękitne, a futro bogate i chyba będą wszystkie możliwe odcienie maści wilczastej ;) Szczeniaki ostatnimi dniami zrobiły się wyjątkowo kontaktowe, buszują już po salonie na całkiem pewnych nóżkach. Cyprian i lundehundy skrupulatnie pracują nad ich socjalizacją, zaś przedmioty użytku codziennego, choćby i odkurzacz, czy częste odwiedziny, nie robią na nich wrażenia. Trzeba teraz bardzo uważać pod nogi 1. miny i kałuże, 2. same przytulanki, które ciągle chcą być blisko. Dziś Black nawet ze mną gotował. ;) Zaś ich ekspresja ciałka, czy merdające ogonki, na nasz widok, nasz zapach, jest oszałamiająco cudownym doznaniem, nigdy mi się to nie znudzi. Na bieżąco o tym co nowego u nas możecie poczytać na Facebook'u. Tam też dodaliśmy ostatnie zdjęcia na zmianę z galerią. Choć dziś też zrobiliśmy zdjęcia profilowe i na dniach powinny pojawić się w galerii, razem z pełnymi imionami ;)


26.01.2014 WE HAVE PUPPIES!!
Today at 7:57 come to the world the first girl, right after her next girl, then boy, the last female born at 12:40! In total, we have 8 of wonderful puppies! 2 males and 6 females! Gala was a wonderful, patient, caring, she knew exactly what to do, she not need my help. Do not bother her presence nor mine, nor boys ;) From the beginning, gave me confidence and sprang out of the burrow, even as I took a toddler on my hands!
First photos of puppies You can see in gallery, clik here:
I day!! Welcome to watch ;) .


26.01.2014 Już prawie finish..
Gala rośnie i rośnie w oczach, niby jest spokojniejsza, ale dalej lubi się bawić i podgryzać Gisa. Jest też straszną pieszczochą, a myślałam, że to już nie możliwe ;) Ciągle też rośnie i rośnie, ale nie przesadnie, co nas stanowczo cieszy. :)

New photos in gallery, look here: Gala in pregnant :)'!!!!


19.01.2014 Sezon wystawowy 2014 rozpoczęty!
W tym roku nasze wystawowe podboje rozpoczęliśmy od krajowej wystawie w Będzinie, gdzie pokazali się znów Gisotsu i Flora. Gisu wystąpił znów w klasie championów, gdzie pięknie się zaprezentował i choć był bez żadnego przygotowania -jedynie standardowe przeczesanie grzywy ;) -, uzyskał bardzo ładny opis. Ocenę doskonałą, lokatę I, CWC, Najlepszy Dorosły Pies oraz BOS!!! Jestem z niego bardzo dumna!
Florze poszło równie cudnie, zgarnęła wszystko co mogła w tak młodym wieku, czyli ocena Wybitnie Obiecująca, lokata I, BOB Puppy!! Najlepsze w tym jest fakt, że oceniał ją sędzia ze Szwecji, który w zeszłym roku sędziował Wystawę Specjalną, i nasza młoda baardzo mu się spodobała! Dostała wyjątkowo długi opis i posłużyła za wzór dla uczącej się na sędziego, asystentki. Bardzo nam miło z tego powodu.

11.12.2013 Będą S'łodziaki!!
Jest! Oczekujemy narodzin pierwszych maluchów po naszej Galinie!!! Jesteśmy bardzo szczęśliwi! Galina rozrasta się z dnia na dzień! Została już uaktualniona zakładka z informacjami o tym miocie. TU kliknijcie, by zobaczyć więcej informacji.

11.12.2013 Nie tym razem.
Przeczekaliśmy ruję Ishtar, postanowiłam nie kryć jej teraz, ze względu na to, iż została pokryta Gala, a jeśli obie by urodziły.. Cóż byłoby bardzo ciężko o naprawdę dobry socjal maluchów, potem przyuczanie ich do życia w nowym domu, no i przede wszystkim nakręcanie i nastawianie psa na człowieka, a nie stado i inne psiaki. Tak więc Ish musi poczekać do następnej rui, jak i przewodnicy, którzy chcą po niej maleństwo (ale dla chcącego nic trudnego, a będzie tylko więcej czasu na przygotowanie się do przyjęcia takiego piekielnika ;) ).

08.12.2013 Dzień debiutów!
W zeszłym tygodniu do Nitry nie pojechaliśmy jako że Galina była w szczycie rui. Jednak do Nowego Dworu Mazowieckiego postanowiliśmy się już wybrać. Na XXVIII Zimowej Wystawie Psów Rasowych Legionowo, nasze dzieciaki pięknie się zaprezentowały, choć jak najbardziej trzeba poduczyć się wystawiania ;) Tak oto nasza ŁOCZYGA Wilczy Duch FCI bardzo się spodobała i dostała piękny opis, ocenę wybitnie obiecującą i lokatę II, zaś Flora otrzymała ocenę wybitnie obiecującą, lokatę I i tytuł NAJLEPSZE BABY W RASIE! Mieliśmy szczęście i sędziowała nas sędzina wraz z asystentem, którzy już wcześniej interesowali się NL co mnie bardzo zaskoczyło i ucieszyło! Oby tak dalej, albo i lepiej ;)

06.12.2013 Mikołaj nadchodzi:)
Czyli Mikołajki, u nas obchodzą je nie tylko dzieciaki, ale i psiaki. Futra dostały od Mikołaja, prosto z uboju, wielki pojemnik kości, a drugi mięska ;) Prezent się spodobał ;).

29.11.2013 D'ark side ma urodziny!
Miot D Srdcervac dziś obchodzi swój dzień: URODZINY! Szczęśliwy i dumny tatuś Gisotsu śle buziaki i życzy wszystkiego najlepszego!

29.11.2013 Gala bezuszata..
Czyli jak wilczak potrafi się załatwić nawet na zabezpieczonym podwórku. Gala ma ruje i ostatnio jest niespokojna, kopie dziury i kombinuje, no i przekombinowała. Przyszła do domu z całą połową łebka i szyi we krwi. Na początku szok, strach, ale patrze ucho 'tylko' i aż uszkodzone, a ono wiadomo, krwawi bardzo mocno. Wyjazd do weterynarza skończył się przepisaniem antybiotyku, na razie bez szycia, zobaczymy jak się to potoczy, trzymajcie kciuki.

20.11.2013 Tova say hello!
Z dalekiej Szwecji, po długiej podróży, wielu przesiadkach i zmiany 'pór roku' bo tak można było się poczuć ( tu jakby wiosna, tu typowa jesień, a tu śniegi jak podczas prawdziwej zimy) dotarła ze mną do domu Tova, czyli nasz drugi Norsk Lundehund! Jestem strasznie szczęśliwa i.. zmęczona. Chłopaki bardzo pomagają i spisują się na medal. Wilczaki do końca nie rozumieją 'co to' u licha jest. Ale mamy czas na poznanie się ;) Trzymajcie kciuki!

16.11.2013 Łobuziaki i nie tylko.
Wiele nowych zdjęć i filmiki naszych Ł'obuzów oraz reszty stadka znalazła się na stronie Facebook! Zajrzyjcie ;)

09.11.2013 Następne CWC,
dla naszej Galinki na Międzynarodowej Wystawie w Kielcach! Dziś po raz pierwszy była naprawdę niesforna w ringu. Jednak to tylko moja wina. Nie licząc zarwanej nocy, przyjazdy nowego członka rodziny, a do tego.. na wystawę wybrał się ze mną mój syn Tymianek. Był cudowny, baardzo nas dopingował i krzyczał pod ringiem 'MAMA! MA-MA!', przez co zestresowałam się bardziej niż przy mojej pierwszej wystawie w życiu. Tak chciałam by był ze mnie dumny! Gala oczywiście 'zgłupiała' i zamiast się wystawiać, skupiła się na znalezieniu źródła stresu ( kochane wilczaki, zawsze wyczują nasz nastrój!). Jednak mimo to, pokonała konkurencję, zdobyła ocenę doskonała i lokatę I, oraz w niosek CWC, oraz res. CACIB! Przy tym ostatni sędzie stwierdził, ze nie nie jest jej dzień i widać stres. Jednak i tak była to jednak z lepszych wystaw! Nasz Barakjail Wilczy Duch FCI, również otrzymał ocenę doskonałą i pokonał go jedynie zwycięzca rasy! Jesteśmy bardzo dumni! Piękny chłopak wyrósł!

08.11.2013 Odwiedziny z Finlandii,
dziś odwiedziła nas Satu wraz z mamą oraz swoimi burasami w drodze na wystawę w Bratysławie. To były baardzo miłe odwiedziny, dłuugie rozmowy i spacer z burasami, jednak późna godzina przyszła szybko, a wyjeżdżać trzeba było wcześnie rano. Były to baardzo miłe odwiedziny, tym bardziej, że wraz z nimi przyjechała do nas nasza Flora, czyli pierwszy Norsk Lundehund w Polsce!!! Jesteśmy baaaardzo szczęśliwy, że ponad 6 letnie marzenie doczekało się spełnienia ;)

28.10.2013 CHAMPION POLSKI!!!
Kolejny dorosły Champion w stadzie! Gala w przepiękny sposób zakończyła Championat Polski, będąc na czterech wystawach w tym dwóch międzynarodowych, wszystkie wygrała nie tylko w klasie zdobywając kolejne CWC vel wnioski, ale i tytuły Najlepszej Suki w Rasie, a na koniec za każdym razem BEST OF BREED!!! To jest dopiero ukończenie championatu w wielkim stylu! Jesteśmy z niej dumni!! Brawo!!

27.10.2013 GALA ZWYCIĘZCĄ POLSKI 2013!!!
Nasza Gala otrzymała zaszczytny tytuł Zwycięzcy Polski 2013, na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Poznaniu! Konkurencja była bardzo liczna, Galina została wystawiona w klasie otwartej, a pokonała nawet sunie w klasie championów! Tak więc Gala zaczęła od wygranej w klasie, oceny doskonałej, lokaty I, CWC, następnie pokonała suki, zwyciężczynie pozostałych klas i zdobyła CACIB oraz tytuł ZW PL'13, a na koniec, pokonała i wszystkich panów otrzymując tytuł BEST OF BREED!! Jednak i tego było jej mało i na finałach zakwalifikowała się do ścisłej szóstki BOG I!!!
Mimo ciężkiej drogi i aucie z zepsutą chłodnicą, zaprezentowała się pięknie i jestem z niej baaardzo dumna!!!

26.10.2013 Premiera filmu!
Dziś na rynku Piotrkowskim, na wielkim telebimie, w towarzystwie prezydenta miasta i innych ważnych osobistości, oraz całej orkiestry, został wyświetlony film 'Łowiecki Testament'. W filmie tym grają nasze burasy, występ był za tak zwaną 'kiełbasę',ale w szczytnym celu, by przypomnieć ludziom na czym tak naprawdę polega łowiectwo. Czyli w skrócie nie na zabijaniu, a pomaganiu naturze, docenienie jej i uszanowanie! Po seansie zostaliśmy zaproszeni na scenę i otrzymaliśmy piękne podziękowania. Mam nadzieję, że otworzy to oczy niektórym ludziom! Polecam!

23.10.2013 STO LAT!
To już 3 lata!! 3 latka mija jak na świat przyszły R'ozbójniki!! Wszystkiego naaaajlepszego, zdrówka i radości oraz jeszcze wieeelu obejrzanych wiosen ;) Jak ten czas szybko mija...

14.10.2013 Zdjęcia stadka.
Sporo nowych zdjęć naszych psiaków pojawiło się na Facebook'u, zapraszamy do oglądania!

07.10.2013 Złoto dla Barbelo!
Wystawa XXVII Jesienna Wystawa Psów Rasowych (CAC) - Legionowo,była dla nas bardzo owocna. Nasza córa BARBELO Wilczy Duch FCI vel Aroon pokonała konkurencje i zdobyła ocenę doskonała, lokatę I i CWC, czyli kolejny wniosek do dorosłego Championatu Polski! Mało tego na koniec otrzymała tytuł Zwycięzcy, czyli Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie!! Sędziowała pani Dorota Paź. Brawo, jesteśmy z Was dumni dziewczyny!

06.10.2013 Kolejne doskonałe RTG!
Kolejna zdrowa córa w rodzinie, a dokładniej czeska córa naszego Gisa, DREAM OF DARKNESS Srdcerváč wykonała RTG i wynik to HD A/A oraz ED 0/0 czyli w 100% zdrowa i wolna od dysplazji łokciowej oraz biodrowej! Jesteśmy bardzo szczęśliwi :)

03.10.2013 Jesteśmy na Facebook'u.
Z racji ostatnich problemów ze stroną i wstawianiem zdjęć, utworzyłam grupę oraz społeczność naszej hodowli 'Wilczy Duch FCI', tam wstawiamy trochę częściej aktualne zdjęcia i news'y więc zapraszamy!

04.09.2013 Łobuzy już w nowych domach...
I tak ostatni Ł'obuz wyjechał do Irlandii, już bardzo za nim tęsknimy. Ostatni dzień miał pełen wrażeń, bo i wizyta z nowymi przewodnikami i ze mną u weterynarza oraz wyjazd do Łodzi, do Związku Kynologicznego. Duże miasto jednak go wcale aż tak bardzo nie onieśmieliło, z czego bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że wszystkie maluchy będą szczęśliwe i kochane, oraz że będą z nimi pracować, bo malce wykazywały piękne predyspozycję i chęć do nauki. Trzymamy kciuki! I powodzenia w wielkim świecie!

02.08.2013 Ł'ki
Z życia eŁ'ek mały wpis z relacją fotograficzną na blogu ;) z dziś. A od jutra znów ruszamy na Słowację, więc kontakt może być nieco utrudniony, wracamy po 10-tym.


26.07.2013 Gala się rozkręca..
Galina oczywiście jak to ona musiała nas zaskoczyć i jest w pełni rui, na dniach wyruszamy na seksturystykę. Trzymajcie kciuki ;)

24.07.2013 Time to say goodbye...
W ciągu ostatniego miesiąca mieliśmy baardzo dużo odwiedzin u maluchów, ba, prawie nie było dnia, by ktoś do nich nie zajrzał ;) Nawet w weekend znów przyjechał Andrzej, tym razem z córą by zapoznać się z White'im. Było bardzo wesoło. W poniedziałek czyli pierwszy dzień, który wyznaczyłam na najwcześniejszy dzień odbioru, stawili się z Gdańska Janka z Karolem po Blusika. Spędziliśmy miło wieczór, pogadaliśmy, pośmialiśmy się, a na następnego dnia już musieli jechać.. i nasze stadko się zmniejszyło o Łobodę... Już b. tęsknimy i dziękuję za relacje ze wspólnego życia! Trzymam kciuki!!
Łopian wyruszy w nowy świat za dwa tygodnie, a Łuskiewnik, aż będzie miał wszystkie papiery by wyruszyć za granicę liczymy na odwiedziny ;) Co do Łoczygi... serce nie sługa i trudno się jest jej oprzeć nawet nam... Tak więc najprawdopodobniej nikomu jej nie damy :P

17.07.2013 Już po przeglądzie!!
Dopiero co maluchy były szczepione i robiliśmy wycieczki do osady, gdzie poznawały dzikie zwierzęta i ganiały się z innymi psiakami (warchlakami też ;) , a tu już przegląd!
Małe oczarowały wszystkich, szczególnie swoim " bardzo wesołe, ufne" charakterem ;)
Opis dostały DOSŁOWNIE DOSKONAŁY!! Co drugie słowo to właśnie doskonałe ;) Rozpiera mnie duma!! Małe niczego się nie bały, drogę z początku średnio, później znosiły rewelacyjnie, nawet kiedy musiały czekać, ba na koniec nie chciały wysiadać, tak im się dobrze spało ;)

17.07.2013 Chipy!!
Maluchy zostały dziś zachipowane :)) Każdy już ma swój 'nr. dowodu osobistego' ;)

05.07.2013 Już nie takie maluchy :)
Małe już spędzają trochę czasu na dworze, szczególnie w upalne dni. Są dosłownie wszędobylskie. Nie do wiary jakie są już duże i otwarte. Wszystkich witają z antenkami w górze ;) Do tego zawsze rano koło 4-5 rano wszystkie idą na poranną toaletę, co napawa mnie ogromną dumą! O dziwo Ish ciągle ma jeszcze full mleka i ładnie pomaga mi w sprzątaniu ;) Jestem dumna :)

2.06.2013 Maluchy łobuzy :)
Maluchy rosną jak na drożdżach! Bardzo ładnie się rozwijają, są ciekawskie, ciągle skore do zabaw i pieszczot. Są coraz głośniejsze i zaczynają się poważne zabawy. Mogłabym ich obserwować non stop, a chłopaki najchętniej siedzieli i bawiliby się z nimi cały czas ;) Maluchy też dostały już swoje pierwsze obróżki!

18.06.2013 Gala ZWYCIĘZCA!!! Gis wciąż w formie!
Galina znów szaleje i podbija ringi. Dwa dni podrząd zdobyła BEST OF BREED!!!
Na krajowej wystawie w Krakowie, mimo bardzo dużej konkurencji, w każdej klasie, nasza Galuszka w klasie pośredniej wygrała w pierw w konkurencji, miejsce I, wniosek CWC, a potem w porównaniu z suniami z pozostałych klas w tym championów zgarnęła tytuł Zwycięzcy (NDSwR)!!! Gisu w tym samym czasie pokonał swoich konkurentów i również zgarnął kolejne I miejsce, CWC i tytuł Zwycięzcy!!! Dzięki pomocy, dałam radę pokazać oba psiaki w porównaniu, które konkurowały jeszcze z Best Juniorem, o najważniejszy tytuł i.. Zgarnęła go właśnie Galuszka!!!
Następnego dnia, 17.06.2013r na MIĘDZYNARODOWEJ wystawie w Krakowie, Gala znów wygrała wszystko!!! BOB, CACIB, CWC, I miejsce ocena doskonała i.. ścisły finał na BOG!! Gisotsu mimo upału również spisał się na medal i dostał złoto, CWC, I miejsce i res. CACIB, wygrał z nim jedynie jego.. syn! Tak więc nasze psiaki, bo i nasza krew, zgarnęły wszystko!! Jestem BAARDZO dumna!! Dziękuję za gościnę i rewelacyjny czas naszym gospodarzom Asi i Tomaszowi oraz Moziemu ;)


27.05.2013 JUŻ SĄ NA ŚWIECIE 'Ł'OBUZY!!!
W godzinach porannych na świat przyszły maluszki po Bo i Ish!!! Od 4 rano Ish zbudziła mnie piskami, o 5:30 zaliczyłyśmy ostatni spacerek, a już o 7:15 był z nami pierwszy chłopak. Zaraz potem dogonili go dwaj bracia (7:44 i 8:22), następna była nasza jedyna princeska o 9:46, na sam koniec przyszedł kolejny chłopak i o 10:07 było już po wszystkim! Maluchy są bardzo ruchliwe, żarłoczne, gadatliwe i absolutnie przesłodkie. Z racji ciągle nie działającej galerii aktualne zdjęcia z porodu i kolejnych dni są na moim profilu FB. ;)


24.05.2013 'B'oskie mają już 2 lata!!
Dziś jest wielki dzień!!! Nasze 'maluszki' z miotu 'B' kończą dziś 2 latka!!!! Z tej okazji życzę im wszystkiego najlepszego, coraz więcej rozumku w główkach, zdrówka, radości z każdego dnia i cierpliwości dla przewodników!! Jestem z Was dumna!! STOOOO LAAAT!!!! <3

12.05.2013 BOB, BOG, BIS!!!
To była wyjątkowa wystawa. Gala i Gisotsu znów pokazali klasę i zgarnęli wszystko co mogli!!!
GISOTSU CW : ocena doskonała, lokata I, CAC, CACIB, BOB, BOG!!!
GALA zO : ocena doskonała, lokata I, CAC, res. CACIB,I BIS National Breed
Zaś razem moje skarby na finałach w konkurencji zgarnęły II Najlepsza Para hodowlana!!!
Jestem z nich baardzo dumna!! To był genialny wyjazd, ogromne podziękowania dla Joanny Borowiec za pomoc i wspólną zabawę ;)


04.05.2013 Kolejne złoto!
Na Międzynarodowej Wystawie w Łodzi 'nasz' BARJA'IL Wilczy Duch FCI, mimo bardzo dużej konkurencji i ostrej oceny, uzyskał od sędziego p. Petr Řehánek (CZ) ocenę doskonała, lotaktę I, wniosek na krajowego championa Polski czyli CWC oraz. res. CACIB w klasie otwartej! Brawo!!!


29.05.2013 CIĄŻA POTWIERDZONA!!
Juuupi!!!! Udało się!! Dziś byliśmy na USG I JEST OFICJALNIE POTWIERDZONA CIĄŻA!!! Maluchy rozwijają się wzorowo, pięknie biją im serduszka, jesteśmy baaaardzo szczęśliwi, a Ish z dnia na dzień rośnie w oczach i jest aż nie do zniesienia przytulaśna i nie odstępuje nas na krok <3
Maluchy urodzą się około dnia dziecka ;)
Więcej na moim profilu Facebook oraz w karcie 'Planowane mioty', ponieważ ostatnio mam odrobinę problemów ze stroną i jej uaktualnianiem.

04.04.2013 Nasza strono została doceniona!
Otrzymałam kilka dni temu e-mail gdzie okazało się, iż nasza strona tak bardzo spodobała się iż została wybrana na Family Pet Relocation's Website Awards!!
A tak zostało to uzasadnione:
"Your Web Site Was Chosen because of:
Excellent content
Design and presentation
Attention to Details
Prestige and visibility
Promoting excellent health to your breed
Encouraging compassion and caring for animals."
Pet Transportation Service
Dziękujemy!

09.10.2012 Barchiel zaprzęgowiec i niańka w jednym;)
'Nasz' BARCHIEL Wilczy Duch FCI vel Carlo, który mieszka ze swoją rodziną w Szczecinie, ostatnio spisuje się na medal również jako pies pociągowy ;) W ręcznie zbudowanym wózeczku, wozi swojego małego członka rodziny, a nad wszystkim czuwa starsza siostrzyczka, Hiszpańska Królowa Amelka ;) ale i ona lubi chwilę odetchnąć w 'powozie' ;)
Jestem z nich dumna i serce mi rośnie, jak oglądam zdjęcia z ich codziennego życia, a buzia sama, bezwiednie się uśmiecha ;D
Amelka, Barchiel i mała iskierka.


07.10.2012 Baruch Zwycięzca!!
Dziś na XXVII Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Rybniku, nasz BARUCH Wilczy Duch FCI vel Koniu, wystąpił po raz pierwszy w 'dorosłej' klasie, czyli pośredniej. Mimo burzy hormonów spisał się dosłownie na medal i zgarnął ocenę doskonałą, lokatę I, pierwszy wniosek na dorosłego Championa Polski, czyli CWC, a potem w porównaniu wywalczył tytuł Zwycięzcy (Najlepszy Pies w Rasie)!!! Jesteśmy bardzo dumni!! Brawo chłopaki i dziękuję za wytrzymałość, mimo paskudnej, zimnej i mokrej pogody!!


06.10.2012 Oficjalnie się chwalimy!!
'Nasza' cudna BYSTRA BEDALIEL Wilczy Duch FCI, w ekspresowym tempie, na czterech wystawach w klasie młodzieży, na jakich wystąpiły, uzyskały cztery (czyli o jeden więcej niż wymagane) wnioski na młodzieżowego championa Polski!!!! i o to jest...
MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI BYSTRA BEDALIEL Wilczy Duch FCI!!!! Dziękujemy i gratulujemy!!


04.10.2012 Pierwszy z miotu 'B' PRZEBADANY!!
Jeeej!! Właśnie dostałam wynik prześwietlenia stawów biodrowych i łokciowych BARJA'ILa Wilczy Duch FCI i..... JEST W 100% ZDROWYCH!!! Stawy doskonałe, wynik ED 0/0 i HD A !!! Barjai'l był jednym z największych z miotu, więc tym bardziej cieszy nas taki piękny wynik!! Właścicielom bardzo dziękujemy i gratulujemy!! Jesteśmy bardzo dumni!!


16.09.2012 Kolejne Zwycięstwo Gali!!
15.09.'12 wybraliśmy się na Krajową Wystawę Psów w Chorzowie (a właściwie Świebodzicach), gdzie po raz kolejny Gala pokazała klasę i zgarnęła tytuł Zwycięzcy Młodzieży i kolejny Best Junior!!! Natomiast w finałach zaszalała i z pośród mnóstwa wspaniałych psów, Gala została wytypowana do ścisłego finału i nagrodzona rozetą!! Jestem z niej bardzo dumna, choć na finałach już stanowczo miała dość, no ale trening czyni mistrza ;)
Zdjęcie autorstwa D.B. Arctic


14.09.2012 Nadrabiamy powoli zaległości...
...dlatego powoli mam zamiar uzupełnić 'News' , potem 'Terminarz', sporo też się zadziało w 'Planowane mioty', ale i może w końcu galeria odżyje ;) Liczę na cierpliwość i zapraszamy!


08.09.2012 Rozpoczęty Junior Championat Polski!
Galina rozpoczęła podbój polskich ringów z wielkim przytupem, ponieważ nie dość, iż zgarnęła ocenę doskonałą, tytuł Zwycięzcy Młodzieży, to jeszcze przy porównaniu z psem zgarnęła Best Juniora!!!
Jestem z niej bardzo dumna, bo pięknie pobiegła, nie ciągnęła, mimo ostatnio dość częstych wizyt u weterynarza, dała sędzinie sobie zajrzeć w ząbki, bez żadnych przeszkód! Pani sędzina też miała fajne podejście do psiaków, za co dziękujemy!
Zdjęcia autorstwa Ewy Bednarskiej.


20.08.2012 Po obozie i bonitacji!!
Już jesteśmy po obozie i objazdowym tygodniu po całej Słowacji, po znajomych z burasami, zakończonej wystawą w Bratysławie, ale o tym później.
Najważniejszy jest teraz obóz, obóz który był niesamowitym relaksem, socjalem i możliwością spotkania ze znajomymi z zagranicy, z wielu krajów Europy! Mało tego na bonitacji, którą Gisotsu przeszedł śpiewająco u samej Soni Bognarowej, która go jeszcze pochwaliła i pokazała, że tak powinien być przygotowany pies do bonitacji (duma!!) mogliśmy spotkać wieele wilczaków, których inaczej nie mielibyśmy możliwości poznać. To zaś jest niezwykle ważne dla hodowcy ;). Gisu najważniejszy egzamin hodowlany zdał doskonale, na ocenę DOSKONAŁĄ,z kodem AsOgR1P1!!!! Parę zdjęć Gisa i Galiny ponieżej, Ishtar pilnowała domu ;) Więcej w galerii, w dziale 'Spotkania'.

To był naprawdę magiczny czas...


04.08.2012 Nie ma nas!!
Przez co najmniej dwa najbliższe tygodnie nie będzie nas, w tym i nie będziemy mieć zbytnio dostępu do internetu. Dlatego proszę Was o cierpliwość, ewentualnie w ważnych sprawach dzwońcie, numer w 'Kontaktach'. Co zaś do zapytań o maleństwa, miot planujemy na przyszłą wiosnę, tatuś już wstępnie wybrany, choć jeszcze mamy nadzieję, zobaczyć ciekawych kawalerów na najbliższej bonitacji, na którą również się wybieramy. Jak coś proszę dzwonić za dwa tygodnie.
Pozdrawiamy i trzymajcie kciuki by wszystko było ok!


11.06.2012 Kolejny B'oski się melduje ;)
Czyli jak rośnie 'nasz' cudny BARAKIJAL Wilczy Duch.. bosz jak ja żałuję, że go nic nie pokazują.. Jednak liczę, że po powrocie z Kanady Dorota to przemyśli i się zmobilizują ;D


09.06.2012 Rodzinne spotkanie
Nieoczekiwanie, na festiwalu w Drohiczynie spotkało się pół-rodzeństwo, czyli BARBELO Wilczy Duch vel Aroon i ROGU Wilczy Duch vel Rogaty ;) Burasy szybko przypadły sobie do gustu i Aroon szybko zaczęła chłopakowi wchodzić na głowę. Na szczęście, zostało to uwiecznione i tak o to prezentujemy kilka zdjęć 'naszych' pociech i rodzinki Barbelo :))


24.05.2012 B'obasy kończą roczek!!
Czas leci nieubłaganie.. i tak rok temu, późnym wieczorem rozpoczęła się akcja porodowa, która trwała na tyle długo, że nad ranem, po kilku godzinach przerwy na świat przyszło ostatnie maleństwo. Dla mnie zawsze urodziny tego cudownego miotu będą od wieczora 24 do poranka 25-tego :)) Tak więc w tym szczególnym okresie, wszystkim naszym maleństwom i ich opiekunom życzę wieeele zdrówka, radości, zrozumienia, cierpliwości, dalszych sukcesów na tle treningowo-szkoleniowym jak i wystawowym!!!!


20.05.2012 MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI!!
Dziś na krajowej wystawie w Bytomiu nasz BARUCH Wilczy Duch, w ekspresowym tempie, przed ukończeniem roku(!) zakończył Młodzieżowy Championat Polski! Jednak było mu mało i na dokładkę oraz podkreślenie Zwycięstwa Młodzieży zgarnął Best Junior in Breed .....i BOB, czyli BEST OF BREED!!!
Mało tego nasza Bystrulka, czyli Bystra Bedaliel Wilczy Duch, tego samego dnia, na krajowej wystawie w Radomiu, trzeciej w swoim życiu w kl. młodzieży zgarnęła trzecie Zwycięstwo Młodzieży!!!
Jesteśmy z Was baardzo dumni!! Brawo!!


6.03.2012 B'oscy, bosko rosną ;)
Nasze boskie duszki, już wyszły z wieku szczenięcego i weszły w młodzież, niektóre z nich już niedługo będą się prezentować na wystawach w klasie młodzieży, inne dalej skrupulatnie ćwiczą, jeszcze inne zaczynają strajkować i hormony zaczynają w nich buzować, zaczyna się trudny okres, ale wierzę w przewodników i ich siłę ducha oraz skrupulatność w pracy i prowadzeniu burego.
Parę najświeższych fotek naszych B'urasków ;)


23-25.02.2012 Romans Polsko-Czeski z nutą Słowacji!
Innymi słowy, Ishtarka wróciła z sexturystyki, co mamy nadzieję zaowocuje wspaniałymi szczeniętami, z uszkami, ogonkiem i krótkim ciałku po tatusiu, oraz jasnymi oczkami, piękną maską, długimi nogami po mamusi. ;) Zaś charaktery mieszane, trochę mamusi, trochę tatusia, będą doskonałe ;)
Tatusiem został pies nie tylko niezwykle pasujący eksterierowo do naszej ksiezniczki, ale również ze wspaniałym rodowodem, z jednymi z najlepszych psami w rasie jak śp. Omar, Koro, ale również słynne Reolup'y. Już się nie mogę ich doczekać, to będzie wyjątkowy miot! Więcej już wkrótce w dziale 'Planowane mioty', poniżej przedstawiamy przyszłych rodziców i ich psoty ( więcej zdjęć mamusi oczywiście w galerii.


18.02.2012GRAND CHAMPION I CHAMPION CHAMPIONÓW : Gisotsu!!
Gisu na specjalnej wystawie championów, Victory Show 2012 w Bratysławie, otrzymał ocenę doskonałą, dwa wnioski CAC ( dzięki czemu Gisu zakończył GRAND CHAMPIONAT SŁOWACJI, uzyskując więcej wniosków niż potrzeba!) oraz tytuły:
VICTORY WINNER 2012 BEST OF KING, mało tego, uzyskał tytuł CHAMPIONA CHAMPIONÓW SŁOWACJI 2011 RAS NARODOWYCH ORAZ ZWYCIĘZCA RAS NARODOWYCH 2011!!! Jesteśmy bardzo dumni!!!
//
We were on VICTORY DOG SHOW in Bratislava where Gisu obtained 2x CAC and title:
VICTORY WINNER 2012 BEST OF KING,
CHAMPION OF CHAMPIONS SLOVAKIA 2011 National Breeds
WINNER NATIONAL BREEDS 2011!!!
We are very proud!!!


06.02.2012 Wspaniała sunia szuka domu!// Looking new home!!
Prześliczna sunia z czeskiej hodowli 'Amant Gris' wciąż szuka swojego miejsca na świecie. Mała rewelacyjnie się zapowiada, idealna na wystawy czy hodowli, jednak najważniejszy jest prawdziwy dom!
Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.amantgris.cz/ // More information You can found on web site: http://www.amantgris.cz/ !


28.01.2012 WIELKA WYGRANA!
Na międzynarodowej wystawie Wintershow Trencin 2012 na Słowacji, zaprezentowaliśmy się w składzie : Gisotsu i Ishtar z ogromnymi sukcesami!!
Ishtarka zaprezentowała się pięknie, znów zauroczyła swoim ruchem i jak to ujęła sędzina, wygrała bo z ruchu i spojrzenia jest najbardziej wilcza!! A prezentowało się prawie 40 wilczaków!!! Ishtar zgarnęła lokatę I,ocenę doskonałą, CAC, CACIB, BOB i BOG 2!!!!! Tym samym zakończyła GRAND CHAMPIONAT SŁOWACJI!!!!
Gisotsu również wspaniale się zaprezentował, tym razem w statyce był, niesamowity! Jedynie biegać się nie chciało... choć to bardziej mnie niż jemu, po 10-tym okrążeniu!! Gis zgarnął lokatę II, ocenę doskonałą, res. CAC i..... BIS RAS NARODOWYCH I!!!!
Mało tego i w ostatniej konkurencji finałowej w jakiej występowaliśmy, nie zeszliśmy bez niczego, mimo dużej konkurencji!! Gisotsu z Ishtar zgarnęli Najlepsza Para Hodowlana III!!!!


27.01.2012 Gisotsu w gazecie!!
Gisotsu pojawił się znów w gazecie, tym razem w ... słowackiej!!! Nasz Gisu występował na zawodach Junior Handling ( bez żadnego wcześniej szkolenia!) z Veroniką! Piękną tworzyli parę!


15.01.2012 Kolejne wyniki!!
Teraz już wiemy, że również Barakjial oraz Barjai'l Wilczy Duch, jak Barchiel może się poszczycić super wynikiem czyli N/N. Bystra Bedaliel wdała się bardziej w tatusia i jest N/DM. To oznacza, że małe nigdy nie zachorują!!! Jesteśmy barzo szczęśliwi z tak pomyślnych wyników!

21.12.2011 Kolejny 100% zdrowy z naszej hodowli!!!
Kolejny przystojniak może pochwalić się nie tylko bystrością i zdanym egzaminem, ale i również 100% zdrowiem pod kątem DM!!! Dziś otrzymaliśmy wyniki z Laboklinu.
Oficjalne pismo, możecie zobaczyć wchodząc na link poniżej:
http://www.lundehund.pl/galeria/Krolak%20Piotr%2007728567%202011-12-21.p...
GRATULUJEMY!!!!

21.12.2011 I od nas...
..takie drobne, ale szczere życzenia;)


20.12.2011 Piękne życzenia dostaliśmy..
...od naszego Barakijala i jego przewodników, za co bardzo dziękujemy :)))


18.12.2011 B'oski Prymus
Nasz wspaniały Barchiel wraz ze swoim przewodnikiem Piotrem podeszli do egzaminu z PT I stopnia i zdał!!!!! Mało tego, młody uzyskał 194 punkty na 200 możliwych zajął II miejsce na 13 psów, mając zaledwie pół roku!!!! To jest niesamowity wyczyn!!! Gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniały prezent!!!
Jak widać, jak się chce to można, a Ishtarka chęć do pracy pięknie przekazuje.


15.12.2011 Ishtarka jest w 100% wolna od DM!!!
Dziś przyszły wieści z Czech, nasza Ishtarka jest N/N czyli w 100% zdrowa, w 100% wolna od DM!!!! To też oznacza, że ŻADNE szczenię z naszej hodowli nigdy nie zachoruje na DM!!! Jesteśmy bardzo szczęśliwi!!
Nasza Ishka z ostatniej wyprawy do Chęcin ;) :


11.12.2011 Kolejne spotkanko i zwycięstwo!
W niedzielę, baardzo spóźnieni, po wyczynowej jeździe dotarliśmy na miejsce wystawy, praktycznie tuż przed naszym wystąpieniem, na szczęście stawka młodzieży była naprawdę spora, więc daliśmy radę się ogarnąć. Na tej wystawie ( krajowej, w Nowym Dworze Mazowieckim) spotkaliśmy nasze córeczki, są niesamowite, pełne życia, charakterne i wielkie! Cudownie było znów spotkać mała Barbelo, która pięknie dogoniła siostry. Dziewczyny muszą poćwiczyć jeszcze wystawianie, ale jak tak dalej pójdzie, to nie będą miały sobie równych ;) Wszystkie trzy, czyli Barbelo, Babne'a i Bystra Bedaliel zdobyły oceny wybitnie obiecujące. Mamusia córeczek nie zawiodła i w suczkach mimo sporej konkurencji zgarnęła wszystko, czyli Ish zdobyła ocenędoskonałą, lokata I, CWC, ZWYCIĘZCA, Gisotsu oczywiście poszedł na całość czyli ocena doskonała, lokata I, CWC, ZWYCIĘZCA, BOB!!!!
Cudownie było się spotkać, przekazać małe co nieco od Mikołaja i poćwiczyć razem, dziękuję Wam, za spotkanie!!

03.12.2011 Kolejne zwycięstwo!
W sobotę pojechaliśmy na wystawę do Świebodzic, z racji cięcia kosztów - pociągiem i tylko z Gisem - droga do była bardzo udana, szybko dotarliśmy na miejsce i znaleźliśmy dla siebie 'nore'. To była wyjątkowa wystawa, bo poznałam kolejnego cudownego syna Gisa - Darka, niestety dość mocno zapasionego, jednak dalej powalającego swoim cudnym spojrzeniem, istny tatuś! Było też o tyle cudownie, że znów spotkałam Piotra z Baruchem, naszym łobuzem, który jako jedyny był całkiem łysy, jednak z pięknym ciałkiem wybronił się oceną wybitnie obiecującą, tym razem lokata II. Sędziowanie było bardzo ostre leciały oceny b. dobre i dobre, jednak Gis mimo ciężkiej podróży spisał się na medal i zgarnęliśmy ocenę doskonałą, lokatę I, CWC, ZWYCIĘZCA, BOB!!.
To było świetne spotkanie, żałuję tylko, że podróz do domu była wręcz tragiczna co skończyło się u mnie zapaleniem ucha :/

21.11.2011 WIELKI POWRÓT.
Czyli o tym jak Ish z Gisem wracają na ringi.. No Gis właściwie takiej przerwy nie miał, za to Ishtar.. Ale od początku..
W ostatni weekend pojechaliśmy do Kielc na Międzynarodową Wystawę Psów, gdzie było prawie 30 wilczaków! W tej nie małej i ciekawej konkurencji, nasze bure ( w tym maluchy z naszej hodowli) zgarnęły wszystko co mogły, a nawet więcej!!!
Czyli:

GISOTSU Crying Wolf klasa championów, ocena doskonała, lokata I, CWC, CACIB, ZWYCIĘZCA, BOB, BOG I, BEST IN SHOW IV!!!!

ISHTAR z Peronówki klasa championów, ocena doskonała, lokata I, CWC, CACIB, ZWYCIĘZCA!!
Razem jeszcze na finałach zdobyli tytuł: NAJLEPSZA PARA HODOWLANA III!!!

Psy z naszej hodowli ;) :

BARJA'IL Wilczy Duch klasa baby, ocena Wybitnie Obiecująca, lokata I, tytuł BEST BABY!!

BARAKIJAL Wilczy Duch klasa baby, ocena Wybitnie Obiecująca, lokata II

Sunie z naszej hodowli ;) :

BABNE'A Wilczy Duch klasa baby, ocena Wybitnie Obiecująca, lokata I

BYSTRA BEDALIEL Wilczy Duch klasa baby, ocena Wybitnie Obiecująca, lokata II

Sama sędzina bardzo dokładna, co prawda, przez gospodarza ringu wprowadzona w błąd ( myślała, że przyznawanie wniosków jest jak np. we Francji, czyli jeden wniosek na championa krajowego na płeć), nie uniosła się dumą, czy nie udawała, że 'tak miało być' tylko szybko postarała się naprawić i poszczególnym psom przyznać wnioski. Pani sędzina każdemu psu dawała osobny opis, dała też pobiegać, jeśli mogła - mam na myśli współpracę od strony psa- sama sprawdzała uzębienie, nie bała się i w ogóle. Do szczeniaków, otwarta, cierpliwa i nawet wybaczyła lizanie czy nie do końca jeszcze dokształcenie początkujących handlerów ;) Było wyjątkowo dużo ocen bardzo dobrych, a nawet dobrych, co ostatnio jest dość rzadkie!! Do porównania o BOB-a poprosiła tylko nas, czyli naj. suczkę i naj. psa, juniora i weterana nie prosiła już nawet, bo jak sama określiła, widziała je wcześniej, oceniła i na razie dziękuje. Jeszcze co mogę dodać? Bardzo zwracała uwagę na ruch i charakter.. miło było też patrzeć w opisy i widzieć wpisane rzeczywiste zalety i wady. Bardzo miłe zaskoczenie jak na sędzinę z Izraela ( pochodzenia Amerykańskiego), podobnego zaskoczenia, co do podejścia w ocenie, nie bania się oraz znania wzorca spotkałam się w Rumunii.. co nie powiem.. zaskoczyło mnie, w końcu aż tak wiele wilczaków się tam nie wystawia.
Najwspanialsze w tym wszystkim było, to że mogłam znów zobaczyć prawie całe stadko B'amboli!! To było przecudowne uczucie i ogromny zastrzyk pozytywnej energii, żałuję, że nie mogłam się podzielić, by każdemu móc poświecić więcej czasu, ale wierzę,że to nadrobimy ;)
Kolejnym nieopisanym plusem, było to iż Gisu wygrywając BOG I, wygrał również darmowy nocleg dla nas w trzygwiazdkowym hotelu = cały następny dzień ( musieliśmy stawić się dopiero na finały) mieliśmy dla siebie. Postanowiliśmy ruszyć na Chęciny, niestety towarzyszył nam jedynie Barakijal vel Baldur, bo Bahrama z jeszcze nie do końca wykurowaną łapą, nie chcieliśmy brać, na wspinaczki (by nie narazić jego łapki na ból i uszkodzenie), teraz jednak czekam na telefon by znów się spotkać z oboma przystojniakami. Zdjęcia (a jest ich masa!) już wkrótce!


15.11.2011 B'strzaki!
Miot B' wyszedł niezwykle pojętny ;), zarazem w tym dobrym aspekcie jak i złym, czyli przebiegłości ;) Pierwsze B'eczki już niedługo kończą podstawowe kursy, inne myślą nawet o egzaminie, w Szczecinie, mały już trenuje do ciągnięcia sanek, jak prawdziwy pociągowiec (Piotrek tylko pamiętajcie o stawach!). Baruch w Rybniku podrywa dwie dziewczyny na raz, też myślą o psich sportach, mam nadzieję, ze w przyszłym roku zobaczymy ich na jakieś dogtrekingowej trasie ;) Babne'a, Bystra i Barja'il trzymają sztamę w Krakowie i dzielni się wspierają, spotkań można im naprawdę pozazdrościć. Barbelo relaksuje się na nowych włościach i raduje z właścicielami nowym domem. Kieleckie Barakjail i Bahram robią postępy, i mają sporo w planach. Z Baruchem spotkamy się już na poczatku grudnia, w Świebodzicach, z resztą gromady ( na pewno z Bystra, Babne'ą, Barakjail'em a może i Barbelo oraz Brja'ilem) spotkamy się w Legionowie! Cały czas są dodawane nowe zdjęcia zbójów do galerii, najwięcej będzie dodane w wkrótce, gdy będę miała zdjęcia ze spotkania w Kielcach ;)

06.11.2011 Córa szaleje!
'Nasza' Dantea (Srdcervac), córa naszego Gisotsu na Międzynarodowej Wystawie Psów w Pradze, u doświadczonej sędziny, w bardzo mocnej konkurencji ( samych suczek w młodzieży było co najmniej 7!) zgarnęła ocenę doskonałą, lokatę I, wniosek na Młodzieżowego Championa Czech, czyli CAJC, a przy porównaniu z najlepszym psem wywalczyła jeszcze BOJ- Best Of Junior!!
Oprócz niej na wystawie zaprezentowało się również rodzeństwo. Dingo, który zgarnął V2 i Dream Of Darkess VD, z których jesteśmy również bardzo dumni!! Brawo kochani!!
Wisienka na torcie, czyli zdjęcie zwyciężczyny :


31.10.2011 Nasz niedźwiedź.
Czyli Robin Wilczy Duch vel Haczi, który ma się całkiem dobrze, a ostatnio, Paweł znów uchwycił go w kadr swego magicznego aparatu, dzięki czemu możemy podziwiać jak chłopak rośnie i pięknieje!! Bardzo się cieszę, że Haczi ma tak wspaniałe towarzystwo do zabaw i psot, mam nadzieję, że takich zdjęć będę mogła podziwiać jeszcze wieele, wiele, a spotkania w Kielcach już się nie mogę doczekać ;)


21-22.10.2011 Podwójny CACIB w Poznaniu
Poznań w wyjątkowo bogatym i dość zróżnicowanym składzie. Niektóre bure już w zimowym futrze inne, jeszcze takowej potrzeby nie poczuły i w ciąż w letniej szacie, większość po miłosnych zawirowaniach, czyli idealne do nauki anatomii, itd. ;) Jednak najlepsze było to, że można było się spotkać, pooglądać, przemyśleć i mieć na uwadze jako hodowca. Bardzo też fajnym był też fakt, iż na targach prócz psiej wystawy odbywały się również przeróżne inne zloty, pokazy, gry, zabawy itd. Było bardzo ciekawie, trzeba przyznać, że ta wystawa była wyjątkowo nie wystawowa (polska), czyli totalny luz, zabawa, kino,spotkanie, itd.
Co zaś do wyników? Gis zaprezentował się bardzo ładnie, szczególnie w drugi dzień kiedy to... zakochał się w Amore Mio i biegł za nim jak za najpiękniejszą dziewoją, sam zaś Amore uczucie odwzajemnił i wyglądało to naprawdę komicznie jak do siebie chłopaki ciągnęli z tymi piskami, pokładaniem uszu i wymachiwaniem ogonkami;) W oba dni, Gisolec zdobył oceny doskonałe i res. CACIB, co nas bardzo cieszy, patrząc na jego wyjątkowo niewystawową kondycję. Jednak HITEM tej wystawy był wpis w karcie ocen u naszego Gisollego " Sympatyczny, mądry." Hmm.. ciekawe jak to poznali.. my później z uwagą poszukiwaliśmy oznak tej mądrości ;D Wystawiała się również 'nasza' długonoga córa Gisotsu, czyli Dream of Darkess, która w oba dni uzyskała ocenę doskonałą i lokatę II, jednak przy konkurentce wyglądała jeszcze łysiej niż zazwyczaj, stanowczo jej za ciepło ;)
Dziękujemy za miłe towarzystwo i rozmowy, szczególnie też dziękuję Maci za przygarnięcie i Kubie za żołądki ;)
Parę zdjęć autorstwa Romany, Danieli i jeszcze paru osób, dziękujemy!


21.10.2011 Svod Dantei
Tym razem do svodu mladych przystąpiła druga córa naszego Gisa z tego samego miotu, czyli Dantea Srdcervac. Wynik ponownie doskonały, młoda uzyskała kod A62K1OfP1 i ponownie wspaniały charakter! Bardzo gratulujemy, jesteśmy dumni!


15.10.2011 Svod Dream
Dziś swój ważny egzamin zdała celująco córa naszego Gisa, czyli Dream of Darkess Srdcervac. Dziewczyny na svod mladych, który odbywał się w Frydland nad Ostravici uzyskały kod A63OfP1, czyli doskonała zgodność ze wzorcem, jednak najbardziej cieszy nas, że młoda uzyskała 'Of', oznaczający charakter: sangwinik - opanowany, wyrównany. Jest to charakter najbardziej pożądany u wilczaka! Gratulacje dla Romany, Adama i oczywiście Nessie!


02.10.2011 Rodzynek w Legionowie
Na głęboką wodą, jednak nie bez dobrych duszek, została rzucona Luiza z naszą kruszynką.. choć i ona już nie taka kruszynka, czyli Barbelo Wilczy Duch. Dziewczyny wystawiały się po raz pierwszy w życiu w Legionowie, w klasie baby, gdzie proroczym okazało się domowe imię Aroon, czyli mała wszystkich w sobie rozkochała i zgarnęła ocenę wybitnie obiecującą i lokatę I , a przy porównaniu z najlepszym pieskiem,( który w porównaniu do Aroon wystawiany już był) wygrała i zgarnęła tytuł Best Baby i nominację do finałów!!!! Jesteśmy z Was bardzo dumni! W ten oto sposób, w jeden dzień, nasze młode zawojowały dwie wystawy jednocześnie!


02.10.2011 Rodzinna wystawa w Rybniku
Za naszymi malcami postanowiliśmy pojechać do Rybnika, gdzie zaprezentowali się Babne'a i Baruch. 'Maluchy' - bo skubańce niesamowicie wyrosły! - pięknie z socjalizowane, otwarte, kontaktowe, bardzo towarzyskie i jeszcze bardziej skore do pieszczot, czyli właściciele, pięknie kontynuowali naszą pracę w hodowli. Małe nie tylko na mnie zrobiły wrażenie,(ale ich wygląd, a przede wszystkim wspaniałe charaktery, bo do tego wszystkiego możemy też dodać posłuszeństwo) ale i także na widzach oraz sędzim, który obojgu przyznał oceny wybitnie obiecujące, lokaty I, Baruch zaś, dodatkowo otrzymał tytuł Best Baby i nominację do finałów. Babnusia musi jeszcze poćwiczyć wystawianie, jednak muszę przyznać, że Piotr jak i zarazem Artur z Madzią są bardzo pojętnymi uczniami i słuchają co się do nich mówi, a jak nie są pewni pytają. Chwała im za to!
Gisu mimo totalnego zblazowania - taa ile można latać na te wystawy, no chyba, ze w ringu jest ponętna wilczyca ;) - zgarnął ładny opis, sędzia również docenił charakter, po czym przyznał lokatę I, CWC i tytuł Zwycięzcy !
Wystawa była bardzo udana, w fajnym miejscu, dopisało słonko.. co zaś do organizacji konkurencji finałowych totalny żal i porażka organizatorów, wstyd! No, ale i tak było super, mam nadzieję, że na przyszły rok się poprawią.


24.09.2011
WOLFDOG ADVENTURE RACING, czyli WAR II, postanowiliśmy poświęcić wystawę we Wrocławiu i udać się na owo spotkanie=wyścig, co by spotkać się z naszymi maluchami, czyli Barja'ilem, Bystrą i baardzo przelotnie z Robinem. Sami też bardziej spacerowo postanowiliśmy po części poznać trasę wyścigu, dzięki czemu mogliśmy posmakować w tyrolce z psem. Gis na początku 100% odwagi, kiedy zabrakło gruntu pod łapami, z deczka zdurniał, ale zachował się na medal. Mnóstwo zdjęć można znaleść w galeriach burych, jak i wspólnej ze spotkania.


18.09.2011
Na kolejnej wystawie psów w Łodzi, zaprezentowała się naprawdę spora grupa wilczaków, było na co popatrzeć i podumać. Z naszej paczki wystawiał się Gisu i Kala, oboje zaprezentowali się naprawdę jak na Championów przystało. Dali się pomacać,bez burczenia, czy rzucania się na sędziego;), zajrzeć dokładnie w ząbki, byli zainteresowani tym co się dzieje, ładna statyka, jednak ruch.. ach ruch, tak to jest to w czym moje wilczaki czują się stanowczo najlepiej i w czym najlepiej się prezentują ;) Gisu w bardzo mocnej konkurencji, jako jedyny bez futra, wychudzony, po ciągłych głodówkach i śpiewach do pachnących dziewczyn otrzymał ocenę doskonałą i lokatę III, bardzo ładny opis, jednak teraz to przecinek, a nie pan pies, jednak uplasowaliśmy się wyżej od zeszłorocznego zwycięzcy klubu, a to też jest baardzo wiele! Kala, cud-miód, szczególnie bieg, również otrzymała wspaniały opis, ocenę doskonałą i lokatę II!


18.09.2011Włoszka - Raissa.
Nasza 'mała Włoszka' na wystawie psów w Wenecji, będąc po raz pierwszy wystawianą zgarnęła wiele pochwał, zauroczyła swoim wdziękiem i zgarnęła ocenę doskonałą, lokatę pierwszą i otrzymała wniosek na Młodzieżowego Championa Włoch!! Gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni!!


11.09.2011
Gisotsu zaprezentował się na Krajowej Wystawie Psów w Presov, na Słowacji, gdzie wygrał I miejsce z mocną konkurencją. Tym samym zgarnął oczywiście kolejną ocenę doskonałą, lokatę I i kolejny wniosek na Grand Championa Słowacji, CAC, brakuje nam już tylko jednego, a Gisu jeszcze nie ma 3 lat!!!! Szok!

27.08.2011
Na Międzynarodowej Wystawie Psów w Mlada Boleslav, w Czechach nasza Kalinka zaprezentowała się w klasie championów, dostała wspaniały opis, ocenę doskonałą, lokatę I i kolejny certyfikat na Championa Czech, czyli CAC! Przy porównaniu Kala już bardzo znużona czekaniem, jednak dalej bardzo ładnie się prezentująca wywalczyła res. CACIB!! Jesteśmy z niej bardzo dumni!


12.08.2011 Nasz Best Junior!
W niedziele odbyła się Stołeczna wystawa psów w Warszawie o CAC, na której wystawiany był nasz ROBIN Wilczy Duch vel Hachi w domu. Mimo iż była to zaledwie druga jego wystawa w życiu (pierwsza miał jeszcze w klasie baby), młody pokazał w pełni swój urok i wygrał ze swoim konkurentem, zgarniając ocenę doskonalą, lokatę I, tytuł Zwycięzcy Młodzieży, tym samym rozpoczął Młodzieżowy Championat Polski! Następnie przy porównaniu zgarnął tytuł Best Junior i otrzymał nominacje do konkurencji finałowych!! Jesteśmy bardzo dumni!! Gratulujemy i dziękujemy za prace z Hachim, wierze, ze i reszcie wiedzie się razem równie dobrze.

Za zdjęcia bardzo dziękuje Pawłowi Siłakowskiemu i Annie Gałązce (zdjęcia na potrzeby news'a zmieniłam, ale oryginały są do obejrzenia w galerii).


24.08.2011 Tabelka.
W karcie B'urasków, jest już zrobiona tabela wraz z danymi, oraz łatwym przekierowaniem do galerii, jak i rodowód poniżej. Powolutku postaram się uzupełnić też resztę.
Zaś niebawem już nie tylko R'adosne będą mieć zaktualizowaną galerię, ale i B'jecznym postaram się pododawać trochę fotek - za które, bardzo właścicielom dziękuję!

18.08.2011 Brak wieści, utrudniony kontakt.
Na wstępie wszystkim właścicielom naszych najmłodszych 'B'urasków, jak i tych większych 'R'ozbójników, chciałam baaardzo, baaardzo podziękować za wieele nowych zdjęć, mnóstwo informacji i całą pracę jaką w nich wkładacie!! Pragnę też przeprosić jeśli zapominam odpisać, ale ostatnio nie mam czasu dosłownie na nic, tym bardziej, że mam skasowane auto i teraz każdą wolną chwilę poświęcam na robienie tabelek, które uzupełniam w znalezione oferty (silnik, przebieg, spalanie, rocznik itd.) by wybrać coś najkorzystniejszego i najbardziej ekonomicznego, no i przede wszystkim dobrego dla młodych i burasów...
Postaram się niebawem wszystkie zaległości nadrobić, jednak w naszej sytuacji życie bez auta jest nie możliwe, więc to musi odrobinkę poczekać.

Chciałabym też przypomnieć wszystkim właścicielom, którzy planują wystawy, że zgłasza się kilka miesięcy wcześniej, więc warto o tym pamiętać. Jeśli zaś ktoś chce się z nami zabrać do Presova, bądź ogólnie się tam wystawić, dajcie tylko znać, ja już młode zgłoszę.

Jeszcze raz wybaczcie utrudniony kontakt, staram się odpisywać na bieżąco, ale czasem się nie da i zwyczajnie zapominam, tak więc nie bójcie, ani nie wstydźcie się dopominać i przypominać o sobie!!


08.08.2011 Wizyta w Krakowie..
Miał być wyjazd na Wolin, ale jak zwykle wszystko poszło nie tak jak trzeba, łącznie z urlopem... Tak więc postanowiliśmy zrobić nalot Ani od Bystrej ( biedna ;D) i poznać nowych właścicieli Barji. Nawet nie sądziłam, że Kraków jest tak niedaleko.
Za ugoszczenie i naprawdę wspaniały weekend ( mimo pogody, szczególnie deszczów w drodze powrotnej) szczególnie zobaczenie wilków, galerii gdzie psiak nie jest wrogiem nr 1, a to przydaje sie w tak upalne dni i caaała resztę co zobaczyliśmy i byliśmy, bardzo dziękujemy wspaniałym dziewczynom: Ani i Bystrej oraz szalonemu kotu Ali.

Jadwidze i Andrzejowi, życzę powodzenia i wielu wspaniałych chwil z Barją. Mam nadzieję, że niebawem się zobaczymy :)

Więcej wkrótce w blogu. Zdjęcia niestety najwcześniej w weekend, czyli kiedy Bartek wróci z nimi z Warszawy ;) Teraz wstawiam, tylko ostatnie, które zostały mi na karcie.


29.07.2011 Zmiany.
Drobne zmiany nastały na stronie, mam nadzieję, że dzięki temu będzie bardziej czytelna.
Oprócz tego postaram się co nieco pisać o Barja'ilu w blogu, czyli jak się rozwija, uczy, ma... Może to pomoże w znalezieniu odpowiedniego domu dla niego...

28.07.2011 Nasze skarby..
Nasze skarby są już w nowych domach.. było ciężko, ale na szczęście w nieszczęściu został z nami ostatni chłopak. Oczywiście jak to w życiu bywa i tu znów zaliczka, nie zabezpieczyła malca, bo życie postanowiło inaczej.Szkoda, potem były rozmowy z Włochem.. ale nie byliśmy przekonani, podziękowaliśmy. Ale co się odwlecze to nie uciecze, a mały na pewno znajdzie kochający domek. A trzeba mu przyznać, że jest niesamowity. Większość.. właściwie cały miot - bo póki mały będzie z nami, mam nadzieję, z nim zdążyć jeszcze wystawowo poszaleć - będzie wystawiana, tak więc mimo licznego miotu wypatrujcie go na ringach ;D
Mam nadzieję, że dalej będę dostawać tak obfite relację i telefony z każdym pytaniem, ja ze swojej strony walczę ze starszymi zdjęciami i mam nadzieję, wkrótce nadrobić wszelkie zaległości, włącznie z nowymi zdjęciami z nowych domków. Niestety przez burze, mamy ciągłe problemy z internetem i nie tylko dlatego wszystko trwa dłużej, na domiar złego od kilku dni auto stoi u mechanika i jesteśmy uziemieni.. Zła passa nas dopadła, ale liczę na słoneczko.. a na moje urodziny chyba zrobię sobie prezent i zabierzemy się z rodziną na.. wymarzony Wolin? Albo na Słowację, choć do niej pociągiem może być już trudno :/

Ach zapomniałabym: maluchy udało się zatrzymać blisko, porozjeżdżały się do Kielc, Krakowa i jego okolic, Warszawy, Rybnika, Szczecina ;) Jeśli ktoś chętny na spotkania, piszcie!!


14.07.2011 Zdjęcia.
Gisu jest na wakacjach u teściów ( dziś szczególnie udany dzień, bo jest ubój świni.. więc ;).. ).
Oprócz tego, dziś chciałam co nieco pomalować na podwórku.. na co małe stwierdzą, że zieleń wchodzi w modę i... Połowa ma teraz piękne, zielone znaczenia na futerku, a Babne'a, postanowiła być oryginalna i ma .. zielony nosek!! Później małe miały dodatkowy socjal, bo przyszła do nas grupka kolonistów i było istne szaleństwo!
Dodałam też w końcu zdjęcia z przeglądu i drogi do ZKwP. Zapraszam do oglądania w galerii ;)

12.07.2011
Dziś odebrałam metryczki ze Związku Kynologicznego, tym samym małe mają już komplet dokumentów, jak i wyprawki gotowe do drogi. Szok! Jednak póki co, czekają je jeszcze spotkania z... kolonistami! Ostatni socjal..


11.07.2011 Problem z kontaktem.
Małe w chodzą w coraz bardziej butny okres życia, już karmienie mięskiem całą bandę naraz z ręki bywa ryzykowne ;) Jutro małe już będą miały wszystkie dokumenty, wyprawka czeka, właściciele odliczają już dni, do odbioru.. Kiedy to tak zleciało?? Sobota zbliża się nieubłaganie, staram się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Do tego Kala wybrała 'idealny' moment na cieczkę, Gisu szaleje, Ish też to się nie podoba, a Kala.. ech.. Te hormony.. A to jeszcze nie szczyt rui.. Z tych powodów mogę być trudniej osiągalna, bo 1. brak czasu.. 2. brak sił.

08.07.2011 Małe co nieco.
Małe już małą skompletowane wyprawki, teraz tylko czekamy na odbiór metryczek i mogą iść do nowych domów.. Jak ten czas strasznie szybko leci.. Niestety, prze dzisiejszy wyjazd, dodanie zdjęć znów się opóźni..

06.07.2011 Po przeglądzie hodowlanym.
Maluchy są już po przeglądzie hodowlanym w ZKwP przeszły go wzorowo, małe bardzo się spodobały. Więcej o tym w blogu, na dniach też postaram się dodać nowe zdjęcia, ale póki co, dzień powinien być trzykrotnie dłuższy.


05.07.2011 Po szczepieniu.
Małe są już zaszczepione, jazda autem, wypadła wyjątkowo dobrze. W galerii jest też troszkę zdjęć naszych burasków, bo gdy: w czasie deszczu dzieci się nudzą, a wilczaki łobuzują ;)
Więcej o wizycie u weta i jeździe autem już w blogu, a teraz już tylko czeka nas chipowanie i przegląd miotu!


03.07.2011 Jedzonko!
Małe mają iście wilczy apetyt. Suchą ( ACANA Grassland) jedzą z lekkim kręceniem noska, jednak, na widok michy mięska+jajeczka+serka+ witamin+oleju.. to jest po prostu atak piranii! Jeśli zaś chodzi o surowego kurczaka.. ach poezja! Prócz tego jeszcze Ish dokarmia maluchy swoim mleczkiem.. Co widać po brzuszkach :)
A tak wygląda jedzonko jeszcze przed wymieszaniem, jedna z porcji (obok micha po, jedzeniu;), mało jest już do sprzątania):01.07.2011 Światowy dzień psa!
To dla nas szczególny dzień, nie wolno o nim zapomnieć, a przyszli właściciele, niech podkreślą go sobie gruuubą linią w kalendarzu ;)

30.06.2011 Wreszcie!
Wreszcie są zdjęcia, ostatnio tak nie ma na nic czasu, że już myślałam, że ich nie dodam ;)- nowe zdjęcia są w folderach indywidualnych i grupowym. Maluchy rosną z każdym dniem bardziej! Ostatnio zaczęły jeść nawet karmę bez rozmiękczania. Teraz kiedy pada, na dworzu podoba się jeszcze bardziej ;)
Teraz czekamy na słonko by zrobić nową sesję.
Zapraszamy do galerii http://www.lundehund.pl/galeria/v/mioty/miot+b/ .


28.06.2011 New look ;)
Maluchy dojrzewają, psocą coraz bardziej, zrobić im ostre zdjęcie w pokoju graniczy z cudem. Mulina zaczęła się nie sprawdzać, przy zabawach zaczęła pękać, ciągnąć się i w ogóle, dlatego małe dostały już na szyjki obróżki (tylko Pomarańczowa z Fioletową, nie, jako jedne ze spokojniejszych,.. no i z racji tego , że gdy kupowałam obróżki, nie sądziłam, że będzie aż tak duży miot, a teraz trudno gdzieś dostać takie obróżki-kupowaliśmy w Czechach). W ten oto sposób Niebieski ma obróżkę: niebieską w